انجمن Mail Experts
+2 رای
74 بازدید

با سلام واحترام

هکری به بعضی ایمیل ها دسترسی پیدا کرده و از همون ایمیل به خود ایمیل ، اقدام به ارسال ایمیل  میکند و درخواست باج میکند و ...آیا با تغییر پسورد مشکل حل میشه یا باید اقدام دیگری انجام داد لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر

 

در ایمیل سرور آیس وارپ توسط (1k امتیاز)   | 74 بازدید

1 جواب

+1 رای
Best answer

سلام،

اگر سورس این ایمیل‌ها رو نگاه کنین از خود کاربر به کاربر ارسال نشده‌اند. در اصل این ترفند اسپمرها برای گول زدن کاربران می‌باشد. اگر به ساختار from دقت کنین دو قسمت دارد:

 

displayname <email address>

 

قسمت displayname نامی هست که به کاربر نمایش داده می‌شود و قسمت email address ادرس واقعی ارسال کننده ایمیل هست. اسپمرها قسمت ایمیل آدرس رو نمیتونن تغییر بدن چون توسط سرور دریافت کننده برگشت میخوره. کاری که انجام میدن اینه که قسمت displayname رو تغییر میدن و آدرس ایمیل گیرنده رو بجاش میذارن. نرم‌افزاری که ایمیل رو به کاربر نمایش میده وقتی قسمت displayname وجود داشته باشه بجای ایمیل اون رو نمایش میده. به همین دلیل کاربر فکر میکنه که از خودش به خودش ایمیل زدن.

 

اگر قسمت Antispam Live آیس‌وارپ رو فعال کرده باشین و تنظیماتش درست باشه، جلوی این ایمیل‌ها گرفته میشه.

خیلی مهم هست که به کاربران اطلاع‌رسانی کنین که به هیچ عنوان روی لینک‌هایی که در این ایمیل‌ها هست کلیک نکنن. مبع اصلی پخش باج‌افزارها این لینک‌ها هستن.

توسط (11.7k امتیاز)  
انتخاب شده توسط
ممنون از توضیحاتتون.
تنظیمات سرور روی Process with full Anti-Spam and refuse هست .باید روی Process with Anti-Spam Live! Onlyباشد.
نه، این گزینه مربوط به ایمیل‌های خروجی هستش. باید به قسمت Antispam -> Antispam Live مراجعه کنین
به سایت mail experts خوش آمدید. در این سایت می‌توانید کلیه سوالات خود را در ارتباط با ایمیل مطرح نمایید تا توسط سایر کاربران پاسخ داده شود.
71 سوال
73 پاسخ
44 نظر
33 کاربر